Me töötame
Teie tervise heaks

Hoolitseme
Teist

Me püüame
alati Teid aidata

Ennetus

Haiguste ennetamine ja varajane avastamine aitavad pikendada tervena elatud aastaid ja vähendada haigestumist.

Laste vastuvõtt

Kolmapäeviti on imikute vastuvõtt. Jälgime terve imiku füüsilise ja psüühilise arengut, teostame läbivaatust ja immuniseerimist.

Tagasiside

Töö paremaks korraldamiseks palume teil vastata patsiendi tagasiside küsimustikule. Kogu teilt saadud info jääb anonüümseks.

Tere tulemast meie perearstikeskusesse!

Perearstikeskuse töötajate eesmärk on pakkuda teile võimalikult head arstiabi ja teenindust

Dr. Irina Tšern, MD
Perearst

Mida kauem me töötame meie patsientidega, seda rohkem me omandame kliinilisi kogemusi, õpime tundma inimesi, mis omakorda aitab analüüsida ja täiendada meie töö meetodeid.

rohkem
Dr. Andrei Tšern, MD
Perearst

Meie perearstikeskuse meditsiinitöötajatele väga meeldib nende töö ning me alati püüame teostada seda kvaliteetselt ja kvalifitseeritult.

rohkem
Perearstiabi

Arstiabi saamiseks tuleks esmalt reeglina pöörduda perearsti vastuvõtule, kelle poolt on inimestele tagatud kiire nõustamine, vajalikud uuringud ja ravi ning vajadusel järgmisele tervishoiu tasandile suunamine. Erakorralise arstiabi vajaduse korral saab ise pöörduda haigla erakorralise meditsiini osakonda või kutsuda välja kiirabi.

Tervisemurega inimese esimeseks kontaktiks tervishoiusüsteemis on tema perearst või pereõde

Perearst koostöös pereõega diagnoosib ja ravib enamikke haigusi, jälgib lapse arengut ja kroonilisi haigeid, teostab väiksemaid kirurgilisi protseduure, suunab patsiendi uuringutele ja võtab analüüse, vaktsineerib, ning vajadusel teeb koduvisiite, annab nõu hoolduse, vigastuste või mürgistuste korral ning ennetavate tegevuste osas kõigile tema nimistusse kantutele.

Perearsti visiit on kindlustatule tasuta

Koduvisiidi eest võib perearst küsida kuni 5 eurot sõltumata sellest, mitut haiget ta ühe visiidi jooksul kontrollib. Tasuta on koduvisiit rasedatele ja alla kaheaastastele lastele.

Ägeda haigusega inimene peab pereõe või -arsti vastuvõtule saama samal päeval

Kroonilise haiguse ja teiste mitte nii kiiret sekkumist nõudvate murede puhul võtab perearst vastu viie tööpäeva jooksul.

Pereõel on iseseisvad vastuvõtud

Vastuvõtul ta õpetab, nõustab ja juhendab inimest tervise edendamisel ja säilitamisel, ning haiguste ennetamisel. Pereõde osutab abi ka haiguste korral ning korraldab tervisedokumentatsiooni, lisaks on õe ülesanne jälgida kroonilise haigusega inimesi. Vajadusel konsulteerib pereõde perearstiga või suunab inimese perearsti visiidile.

Igal inimesel on õigus endale ise valida perearst

Perearsti nimistusse registreerumiseks või perearsti vahetamiseks tuleb esitada nimistusse võtmise avaldus inimese poolt eelistatud perearstile. Kui perearst ei ole nimistusse võtmisest keeldumisest kirjalikult teavitanud 7 päeva jooksul, siis kuulub avalduse esitaja tema nimistusse hiljemalt avalduse esitamisele järgneva kuu esimesest kuupäevast. Perearstil on õigus keelduda inimest oma nimistusse võtmast kui perearsti nimistule kehtestatud maksimaalne piirsuurus on ületatud. Eestis on perearsti nimistu maksimaalseks suuruseks 2000 inimest (või 2400, kui perearsti juures töötab ka abiarst).

Perearsti nõuandetelefon

Lisaks saab professionaalset meditsiinilist nõu küsida perearsti nõuandetelefonilt 24 tundi ööpäevas eesti ja vene keeles. Perearsti nõuandetelefoni numbrid on 1220 või +372 634 6630. Nõuandetelefonilt saab nõu lihtsamate tervise-probleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korralduse küsimustes.

 

Rohkem

E - R: 8:00 - 18:00


tel. +372 606 7721
 

Peamine suhtluskanal: e-Perearstikeskus